Jak se v dětském oblečení vyznat
I když se vám bude zdát, že miminko, které tráví dny prakticky jen ležením v kočárku nebo v postýlce, toho zase tak moc potřebovat nebude, nedejte se mýlit. Kojenec bude mít opravdu velkou spotřebu oblečení. Hlavně v prvních týdnech, než si s novorozenětem vytvoříte pravidelný režim, se vám určitě nebude chtít zapínat pračku kvůli každým dupačkám. Přesto bude potřeba miminko do něčeho obléct i druhý den.
Lepší je tedy více než méně. Chcete-li při nákupu dětského oblečení šetřit rodinný rozpočet, požádejte své nejbližší, aby nakoupili právě tuto součást výbavičky. Určitě se budou ptát, co mají přinést vám nebo čerstvě narozenému miminku. Konkrétními požadavky jim ušetříte starosti s vymýšlením ideálního dárku a zjednodušíte život i sobě. Výbavička se díky přátelům a příbuzným nastřádá překvapivě rychle.
Nakupujeme oblečení
Základem jsou rozhodně dětská body. Díky praktickému zapínání se pohodlně oblékají a díky tomu, že se vyrábějí z bavlny, se v nich miminko cítí příjemně. Roztomilé potisky a pestré barvy potěší zejména maminku. Nezáleží přitom na tom, zda budete kupovat neutrální provedení, nebo si předem necháte prozradit, zda se narodí chlapeček či holčička. Třeba zelená barva sluší oběma pohlavím.
Co se týká velikosti kojeneckého oblečení, nad tou si všichni lámou hlavu především u prvního dítka. Řídit se můžete buď označením podle měsíců věku miminka, nebo podle číslování, které běžně začíná na velikosti 50. Co to ale znamená? Velikost 50 je určena pro miminka do 50 cm. Dále se číslování posouvá vždy po šesti centimetrech. Ideální je koupit na cestu z porodnice pár kousků od nejmenší velikosti a potom už pořizovat jen oblečky vel. 56, které miminku chvíli vydrží. Nicméně se vám může samozřejmě stát, že se narodí cvalík, kterému budou úplně nejmenší oblečky jednoduše malé.